Käsk tappa

Raamatu informatsioon
Autor: David Baldacci
Tõlkinud: Matti Piirimaa
Toimetanud: Ingrid Eylandt-Kuure
Kõva köide, 145 x 210 mm
Sinisukk, 471 lk
ISBN 978-9949-34-156-6, EAN 9789949341566
„Alfa Üks, kinnitage asukoht,” ütles Jacobs otsustavalt mikrofoni. Talle turgatas pähe, et ta räägib nagu lennuliiklusdispetšer, kes püüab tagada ohutust taevas.
Noh, teatud mõttes ma olengi seda. Ainult et meie eesmärk on surm igal reisil.
Vastus saabus otsekohe. „Alfa Üks asub sihtmärgist seitsesada meetrit läänes. Kortermaja idafassaadi kuues korrus, neljas aken vasakult. Peaksite suumides nägema minu püssitoru otsa.”
Jacobs naaldus lähemale ja liigutas hiirt, suumides satelliidi otsepildi kujutist sellest kaugest linnast, kus elasid paljud Ühendriikide vaenlased. Ta nägi aknalauaservale toetuva vintpüssitoru otsa keeratud pika summuti suuet. Püss oli eritellimusel kohandatud relv, millega sai tappa kaugelt – muidugi siis, kui sihtijal oli kindel käsi ja selge silm.
Praegu oli just niisugune hetk.
Kogenud palgamõrvar Robie on mees, kes kõrvaldab USA valitsuse ülesandel kõige ohtlikumaid riigivaenlasi.
Keegi pole sel alal Robie’st parem, mitte keegi peale Jessica Reeli. Temagi tegutseb professionaalse palgamõrvarina ning on kõiges sama kartmatu ja osav nagu Robie. Aga nüüd on Jessica vahetanud poolt ning suunanud relva oma agentuuri ja äsjaste kolleegide vastu.
Võimulolijad pöörduvad taas Will Robie poole, kes saab ülesande tabada Jessica Reel kas elusalt või surnult.
Robie, kes jälitab Jessicat, mõistab peagi, et tolle reeturlikkuses on varjul midagi enamat kui pealtnäha paistab. Naise rünnakud agentuurile osutavad mingile palju suuremale ähvardusele, mille täideviimine vapustaks USA valitsust ja kogu maailma.
New York Timesi menukite autori ja maailma ühe loetavama kirjaniku David Baldacci (sünd 1960) järjekordne põnevik.
Raamat on läbi müüdud